Kaip prižiūrėti vaiko buteliukus?

Kaip prižiūrėti vaiko buteliukus? />

2017/11/13

Vaikų prekės

Kaip prižiūrėti vaiko buteliukus?

Buteliukai – svarbus dalykas, be kurio matyt neužauga nė vienas vaikas. Vieni mažyliai buteliukus naudoja nuo pat gimimo, kitiems jų prisireikia kiek paaugus, kai nustojama maitinti mamos pienu arba tiesiog, kad vaikui būtų patogiau gerti. Labai svarbu tinkama buteliukų priežiūra. Taigi, keli reikšmingi aspektai, kuriuos privalu žinoti, kad vaiko buteliukų priežiūra būtų tinkama.
Pirmiausia tik įsigiję buteliuką ir jį išpakavę turite nuplauti naują pirkinį po tekančio vandens srove. Jei buteliukas bus naudojamas naujagimiui ar vaikučiui, neturinčiam šešių mėnesių, rekomenduojama buteliuką pavirinti iki penkių minučių. Maža to, jei buteliuku naudojasi vaikutis iki pusės metukų amžiaus, buteliuką privalu nuolat (geriausia – prieš kiekvieną maitinimą) sterilizuoti ir taip išnaikinti jame besikaupiančias bakterijas. Vyresnių vaikučių buteliukams to daryti nebūtina, nes jų virškinimo procesai jau daugiau mažiau sklandūs, ko negali pasakyti apie naujagimį. Vyresniems vaikučiams pakanka kruopščiai išplauti buteliuką prieš pilant į jį pieno mišinį, vandenį ar kitus skysčius.
Kaip teisingai buteliuką sterilizuoti verdančiu vandeniu? Apie penkias minutes pavirę buteliuką, jį išimkite ir uždenkite švariu rankšluosčiu – sterilus buteliukas išliks net iki trijų valandų.
Po kiekvieno maitinimo plaunant buteliuką nepatartina naudoti indų ploviklio. Jo kvapas gana intensyvus ir ilgai išlieka. Jei būtinai norite plauki tu plovikliu, pilkite jo labai mažai, o buteliuką išskalaukite net keliolika kartų, kol neliks indų ploviklio kvapo. Buteliuko plovimui naudokite specialų šepetėlį, kad išplautumėte ir buteliuko apačią. Vietoj cheminių priemonių galite naudoti druską ar valgomąją sodą.
Buteliukus galima sterilizuoti ir mikrobangų krosnelėje. Bet kaip teisingai tą daryti, reikia skaityti informaciniame lapelyje, kurį gamintojas prideda prie buteliuko. Stikliniams ir plastikiniams buteliukas galioja nevienodos taisyklės.
Sterilizuoti paprasta bus, jei turite buteliukų sterilizatorių. Vaiko buteliukų sterilizatorius šį procesą daro greitesnį, paprastesnį, reikalaujantį mažiau dėmesio ir mamos laiko. Tiesa, šis būdas bus gerokai brangesnis nei sterilizavimas virinant.
Buteliukų laikymui didelių reikalavimų nekeliama. Svarbu, kad vaiko buteliukas nebūtų laikomas prie žalių maisto produktų, pavyzdžiui, mėsos.