Sportinis vežimėlis: patogumo suteikiantys atributai

Sportinis vežimėlis: patogumo suteikiantys atributai />

2017/11/16

Vaikų prekės

Sportinis vežimėlis: patogumo suteikiantys atributai

Sportinis vežimėlis bene ilgiausiai būna vaiko transporto priemone, jei palygintume, pavyzdžiui, su lopšiniu vežimėliu, kuris tarnauja maždaug iki pusmečio. Renkantis sportinuką nustebina šių vežimėlių gausa: nuo paprastučių iki modernių ir didžiules sumas kainuojančių sportinių vežimėlių. Kaip nepasiklysti tokioje gausoje? Kaip pasirinkti teisingai? Aptarsime kelis sportinių vežimėlių priedus: kurie iš jų tikrai suteikia patogumo tiek vaikui, tiek tėvams?
Dideli vežimo ratai laikomi privalumu, bet tam tikrais atvejais tampa ir trūkumu. Be abejo, tokie sportinio vežimėlio ratai puikiai pravažiuos net ir blogiausiu keliu. Maža to, jie važiuoja minkštai, tad vaikas jaučiasi tikrai komfortiškai. Bet... dideli ratai vežimui duoda daugiau svorio, o tai jau neretai tampa ir trūkumu, ypač jei vežimą reikia neštis per laiptus, dėti į automobilio bagažinę. Tad priimdami sprendimą, kokį vežimą pirkti, įvertinkite, kokioje vietovėje gyvenate ir kokiais keliais daugiausiai važinėsite.
Apsaugos nuo aplinkos veiksnių, pavyzdžiui, lietaus, saulės, vabzdžių: reikalingos ar ne? Tikriausiai didžioji dalis tėvelių pasisakytų šių apsaugų naudai. Apsauga nuo lietaus yra nepamainoma, jei netikėtai užklumpa lietus ir nėra kur nuo jo pasislėpti – vaikas liks sausas. Vežimo apsauga nuo saulės gelbsti saulėtu oru – vaikui nespigina saulė į akis (ko mažieji labai nemėgsta), vaikas nekaista, nėra rizikos nudegti saulėje. Vežimėlio pasauga nuo vabzdžių yra nepamainoma, jei laiką leidžiate gamtoje, kur įkyriai dūzgia musės, puola uodai ir kiti nepageidautini zyziantys „svečiai“.
Dalis sportinių vežimėlių turi visiškai gulimą padėtį. Prekybininkai ją dažnai nurodo kaip didelį privalumą. O kaip yra iš tiesų? Visiškai gulima padėtis yra reikalinga tik naujagimiui. Bet sportinio vežimėlio gulima padėtis tokiam mažyliui tikrai nebus pats geriausias pasirinkimas. Tad kai perkate sportinį vežimėlį jau sėdinčiam vaikui, visiškai gulima padėtis nėra būtina – užteks ir kelių pozicijų nugarėlės.
Taigi, sportinis vežimėlis – viena svarbiausių vaiko transporto priemonių. O tėvams – nemenka investicija. Tad gerai įvertinkite savo važiavimo ypatumus, aplinkybes ir vaiko būdą, o tada pasirinkite Jums labiausiai tinkantį vežimėlį ir jo priedus.