Alergiškas vaikas: ką svarbu žinoti?

Alergiškas vaikas: ką svarbu žinoti? />

2017/11/20

Vaiko lavinimas

Alergiškas vaikas: ką svarbu žinoti?

Alergijos diagnozę vaikui šiais laikais išgirsta labai daug tėvelių. Tai lemia gyvenimo būdas, mityba, aplinka. Daugiau ar mažiau vaiko alergija pakoreguoja šeimos gyvenimą, paskatina daugiau dėmesio skirti vaiko aplinkai.
Alergija yra organizmo imuninės sistemos reakcija į tam tikrą medžiagą. Ši medžiaga nebūtinai gali būti kenksminga sveikatai, bet ji gali tapti alerginių simptomų priežastimi.
Dažniausi alergijos simptomai yra bėrimas, sloga, čiaudulys, vėmimas, viduriavimas, kosulys, gali pasireikšti ir dusulys. Bėrimas laikomas esminiu simptomu. Dažniausiai jis pasireiškia pilvo, nugaros, ausų, gerklės, liežuvio srityse.
Kokios yra alergijos priežastys? Šis klausimas iškart kyla tėveliams, sužinojus, kad jų atžala yra kažkam alergiška. Dažnai vaikai suserga alerginėmis ligomis dėl to, kad vienas iš tėvų arba abudu tėvai taip pat yra alergiški. Tai reiškia, kad polinkis sirgti alerginėmis ligomis yra paveldimas. Kitas aspektas, turintis įtakos alergijos atsiradimui, yra išoriniai veiksniai, pavyzdžiui, užteršta aplinka, dulkės, naminiai gyvūnai, pelėsis, netaisyklinga mityba, tam tikras maistas ir pan.
Jei auginate alergišką vaiką, reikia namuose užtikrinti jam tinkam aplinką. Pirmiausia, svarbu higiena ir švara. Teks atsisakyti pūkinės, plunksninės patalynės ir rinktis vaikišką patalynę, tinkančią alergiškiems vaikams. Pasirinkite ir tinkamas skalbimo priemones. Nenaudokite alergiją sukeliančių skalbiklių, taip pat tų, kurie gali dirginti odą. Rinkinės natūralias, švelnias skalbimo priemones, nealergizuojančius vaiko odos. O idealiausia – ūkinis muilas. Galite naudoti kokybišką minkštiklį.
Alergiško vaiko kambaryje neturėtų būti minkštų žaislų, nes jie, kad ir kokie mieli bei patinka vaikams, yra tikrų tikriausi dulkių kaupikai. O dulkės – dažnas alergijos sukėlėjas.
Jei vaikui alergija pasireiškia bėrimu, būtina pasirūpinti jo odelės priežiūra. Naudokite odą minkštinančias ir drėkinančias priemone. Vaiko kosmetika turi būti kokybiška, natūrali ir tik patikimų gamintojų.
Alergijai pasireiškus bėrimu būtina pasirūpinti vaiko apranga, ypač apatiniu trikotažu. Apatinis trikotažas ir kiti rūbeliai turi būti tik iš natūralaus pluošto, jokios sintetikos. Jei vaiką kamuoja dažna vaikų odos problema – atopinis dermatitas – tai vaiko negalima rengti sintetiniais ar vilnoniais drabužiais, kadangi tai gali sukelti papildomų alerginių simptomų.